Võtsime vahepeal töölt nädala puhkust ja räägingi mis korda saata jõudsime. Tehtud sai igasuguseid töid, aga selles postituses keskendun pigem just siseviimistluse osale. Uskumatu on see, et hommikust õhtuni igapäev toimetasime, aga tegelikult ei jõudnud pooltki, mis plaanis oli jõuda. Eks jõudiski kohale tõsiasi, et mis puudutab ehitust ja remonti, siis iga liigutus võtab ikka räigelt aega. Kasvõi näiteks mõtlesime, et noh nädala alguses siis esmasp ehk kulub Härra ettevalmistustele, et mina saaksin magamistoas oma töödega pihta hakata, aga võta näpust - need ettevalmistused võtsid aega pea kolm päeva. Vaja oli siis enne veel seintesse pistikupesade/lülitite toosid freesida, ukseauk ülevalt täita, aknapaled kipsiga üle lasta ja aknalauda veel täita seguga, mis oli pooleli. Kõlab ju suht nagu niks-naks, aga ei olnud ta midagi :). Plaanis oli jõuda nii kaugele magamistoas, et saab seinad krunditud, aga ma olen veel kaugel sellest...
Aknapalede tegemisel kasutasime remondikipsi, mis on õhuke ja sobib hästi, et põsed sirgeks saada. Kipsi kinnitasime põskedele montaažiliimiga. Nurkades kasutasin metall nurgaprofiili ja kogu kupatuse pahteldasin üle. Kui pahtel ärakuivas, siis lõi korralikud praod sisse, et vähemalt korra veel pean ühe pahtlikihiga ülekäima ja praod ka hermetiseerima akrüülsilikooniga, enne kui saab lugeda nad valminuks.
Viimase ettevalmistusena valmis ka ukseava täiendus. Vana ukse eemaldamine võttis paljaks kõik osa põrandast laeni, sest tol ajal paigaldati mingeid imeliku profiiliga uksi ja ma ei tahtnud, et nii suur ava jääb magamistoa ja elutoa vahele. Seega tegi Härra ülemisse osasse puitkarkassi, sinna vahele läks veel klaasvilla ja kipsplaat peale. Seda sama remondi oma sai kasutatud, mis aknapaledele läks. Tahtsin jõuda ukseava ka viimistleda, aga seda ei jõudnud ja hea oli, et ei jõudnud, sest olekski tegema jäänud neid oma plaani
järgi. Need nurgad ja seina otsad on ise väga kõverad, et sain nõu, et sinnagi võiks kipsplaadi ribad paigaldada, plaadi ja seina vahelise ülemineku koha võrkteibiga ülepahteldada ja siis juba jällegi neid nurgaprofiile kasutada. Peaks ilusa tulemuse saama, kui ma just midagi seal mokka ei keera :). Mainin ära, et tavalist ust ma sinna ukseavasse ei planeeri, sellepärast selle viimistlusega seal mässama pean. Magamistoa ja elutoa vahele tuleb liuguks.
Viimati puutusin korraliku pahteldusega kokku vahetult peale keskkooli kui kuu aega maalrina töötasin, et õnneks midagi oli meeles, aga tunnistan ülesse, et sain nüüd parajate lollustega ka hakkama, aga õnneks mitte midagi parandamatut ja vigadest õpitakse. Ütlen ära, et sellegipoolest uisa-päisa peale ei lennnud asjale ja enne uurisin palju netist ja tuttavatelt, kuidas mis järjekorras teha ja mida kasutada just selliste betoonseinte puhul nagu meil seal on.
Kõigepealt suur viga millega ma hakkama sain. Nimelt kõige enne ehituspoes shopingut tehes sain ma müüjalt hüva nõu, et seda kuiva betoonseina võiks enne pahteldamist niiskustõkkega ülelasta, ostsingi siis pudeli AqvaStopi ja lasin seinad üle ja jätsin kuivama, kuid kuna seinad pidid olema tolmuvabad ja enne sai nad ka puhastatud ära, siis oli mul hirm, et Härra toimetamised tolmutavad mul toa jälle täis ja paigutasime ukseava ette kileukse tõkkeks ... ärge teie niimoodi tehke. Seal oli nagu kasvuhoone pärast ja esimene pahtlikiht mullitas mõnusalt nagu oleksin väävlit peale pritsind. Igaljuhul korjasin selle kiletõkke sama targalt pärast maha tagasi ja enne uut pahteldamise katset sain tuba kuivada normaalse õhuringlusega.
|
Esimene pahtlikiht kahel seinal |
Teine viga aga oli see, et valisin aluskihiks vale pahtli, sest need seinad on täis õhuauke ja mina tegin alguses peenpahtliga, mis on mõeldud viimistluskihiks ehk kõige viimaseks kihiks. Palju ma sellega teha ei jõudnud, sest sain oma veast aru ja ostsin paksemat universaalsemat pahtlit, et parema tulemuse sai, aga tegelikult on sinna veel paksemat vaja. Sain jällegi sõbralt hüva nõu ja nüüd tean, kuidas teises ruumis õigesti teha. Nimelt ka selle natuke paksemagagi ma pean lihtsalt vähemalt kolm kihti tegema, et õige tulemuse kätte saada,
seega oleks vaja spets paksu pahtlit, mis ongi aluskihiks mõeldud.
|
Pooleteist seina kahe kihiga :) |
Ausalt öeldes oma esimest proovitööd järgmine päev nähes kaalusin korra tõsiselt päris maalri palkamist :D Nonii kole ja palju mulle oli, ilmselt väike laps oleks ka ilusamini teinud :). Aga ikka isetegemise jonn sai võitu ja oskused lihvitud ning töövõtted pahteldamisel ka meenusid, et võib öelda, et nüüd juba tuleb ilusti välja küll. See lauspahteldamine oli suht kurnav ikka, aga hea uudis on see, et veel kõvasti on teha seda. Tänaseks jõudsingi nii palju, et kõik magamistoa seinad on ühe kihi alla saanud ja poolteist seina veel teise kihi. Hinnanguliselt tulebki selles toas kokku kolm pahtlikihti kindlasti enne kui sein on nii ilus, et võin krundi peale panna ja alles siis tuleb peale lõppvärv, aga sellega ei ole praegu nii kiire veel. Aga eks ma nüüd edaspidi nädalavahetustel saan edasi pahteldada ja lihvida. Härra jätkab vannitoa ehitusega. Tema jõudis veel karkassi suht valmis saada seal ja ka elutoa põranda valmis ehitada, kuid vannitoa ehitusest tahan ka pigem eraldi postituses rääkida, kui seal rohkem valminud on. Torumees käis ka jälle vahepeal. Esimene kord vahetas solgitoru ja käteräti kuivatustoru välja ning tõstis põrandalt veemõõtjate kupatuse kõrgemale, aga see jäi ikkagi liiga madalaks meile, et nüüd siis tõstiski veel kõrgemale. Muidu väga ilusa töö tegi. Palju viisakam ja puhtam mulje on nüüd.
|
Valmis elutoa põrand |
Selleks korraks siis jälle kõik, jõudumööda tegutseme ikka aina edasi ja edasi.
|
Elutoa aknalaudade valamine |
Kommentaarid
Postita kommentaar